ملت آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ

ملت: آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی چه کسانی مسکن اجتماعی می گیرند؟ ، دلایل زیاد کردن اجاره‌بها

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: شاخص مسکن اجاره‌ای در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و در کل مناطق شهری نسبت به مدت مشابه در سال قبل، به ترتیب ۱۱.۵ و ۹.۷ درصد رشد

چه کسانی مسکن اجتماعی می گیرند؟ ، دلایل زیاد کردن اجاره‌بها

دلایل زیاد کردن اجاره بها / چه کسانی مسکن اجتماعی می گیرند؟

عبارات مهم : اجاره

مشاور وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد؛

دلایل زیاد کردن اجاره بها/نرخ سود بانکی، مقصر گرانی

چه کسانی مسکن اجتماعی می گیرند؟ ، دلایل زیاد کردن اجاره‌بها

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: شاخص مسکن اجاره ای در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و در کل مناطق شهری نسبت به مدت مشابه در سال قبل، به ترتیب ۱۱.۵ و ۹.۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش مهر به نقل از صدا و سیما، فریدون پیرلورن، مشاور وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین گزارش بانک مرکزی در خصوص تحولات اجاره بهای مسکن تا اردیبهشت ماه، اظهار داشت: این گزارش نشان می دهد شاخص مسکن اجاره ای در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و در کل مناطق شهری، نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ترتیب ۱۱.۵ و ۹.۷ درصد رشد داشته هست.

وی با تاکید بر اینکه اجاره بها از سیاست های کنترل و مهار تورم بسیار اثرپذیر هست، تصریح کرد: یعنی اجاره بها پایه مهم زیاد کردن هر سال ناشی از میزان تورم عمومی در کشور هست؛ حداقل انتظار افرادی که در این حوزه سرمایه گذاری کردند دریافت سود و هزینه های ناشی از سرمایه گذاری استهلاک سرمایه ارزش است و این دور از انتظار نیست.

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: شاخص مسکن اجاره‌ای در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و در کل مناطق شهری نسبت به مدت مشابه در سال قبل، به ترتیب ۱۱.۵ و ۹.۷ درصد رشد

مشاور معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: الان قیمت سود بانکی بسیار تاثیرگذار در زیاد کردن یا کم کردن اجاره بها هست، قیمت سود بانکی اوج است و افراد مقایسه می کنند.

وی با ذکر اینکه دولت نمی تواند در امر اجاره بها ورود پیدا کند، گفت: منطق این است که اجاره بها از یک سیاستی پیروی کند و این سیاست بازار است و دولت نمی تواند خیلی وارد این حوزه شود، چون قراردادها را قانون می گوید و کاملا دو طرفه هست، یعنی من به عنوان سرمایه گذار، انتظار بازدهی دارم و در سال های اخیر که تورم کنترل داشته و رکود بالایی داشتیم زیاد کردن زیادی نبوده و نهایت ۱۰ درصد بوده در حالیکه قیمت سود بانکی و تورم بیش از این عدد است.

پیرلورن متذکر شد: نیازمند نظارت نیرومند در بازه نقل و انتقالات مسکن در ماه اردیبهشت و خرداد هستیم که بعضی ها می آیند و سودا طلبی می کنند و زیاد کردن قیمت اجاره بها کاذب است ولی اینکه انتظار هیچ افزایشی را نداشته باشیم انتظار غیر منطقی و غیر اقتصادی است.

چه کسانی مسکن اجتماعی می گیرند؟ ، دلایل زیاد کردن اجاره‌بها

قیمت مسکن در اجاره بها موثر است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور راجع به شاخص های قیمت در اجاره بها گفت: قیمت مسکن عامل تعیین کننده است و سود بانکی و تورم عمومی حاکم بر کشور اثری ندارد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: شاخص مسکن اجاره‌ای در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و در کل مناطق شهری نسبت به مدت مشابه در سال قبل، به ترتیب ۱۱.۵ و ۹.۷ درصد رشد

حسام عقبایی با اظهار به اینکه مهم ترین شاخص قیمت تعیین اجاره بها، قیمت مسکن هست، گفت: اگر قیمت مسکن زیاد کردن پیدا کند و رو به رشد باشد تبعا با زیاد کردن رشد قیمت مسکن، زیاد کردن بها نیز امری طبیعی هست، ولی می بینیم که از سال ۹۲ به بعد به رغم اینکه قیمت مسکن زیاد کردن پیدا نکرده ولی هر ساله اجاره بها زیاد کردن داشته و هرچند این زیاد کردن اوج نبوده ولی این زیاد کردن قلیل هم حتی در چهار پنج سال گذشته به عدد قابل توجهی رسیده و تغییرات زیادی را در اجاره بها جهت دهک های ضعیف و میانگین که عموما از مستاجرین هستند، ایجاد کرده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور در خصوص شاخص های قیمت در اجاره بها عنوان کرد: موجرین و مالکین هرساله چند شاخص را جهت تعیین اجاره بها برغم تمام نکاتی که ما به عنوان مشاوران در این حوزه اعلام می کنیم که قیمت مسکن عامل تعیین کننده است به آن اشاره می کنند یا ناخودآگاه تحت تاثیر قرار می گیرند و یکی سود بانکی است که بانک ها از بابت سپرده گذاری به مردم پرداخت می کنند و دیگری تورم عمومی حاکم بر کشور است که بی تاثیر در اجاره بها نیست.

———————————

چه کسانی مسکن اجتماعی می گیرند؟ ، دلایل زیاد کردن اجاره‌بها

چه کسانی مسکن اجتماعی می گیرند؟

ایلنا به نقل از رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ادامه مکاتبات بین بانک مرکزی و شرکت برنامه و بودجه جهت تامین منابع مالی اجرای طرح مسکن اجتماعی گزارش داد: در این طرح 160 میلیارد تومان وام بلاعوض از سوی شرکت برنامه تامین می شود.

علیرضا تابش راجع به محل تامین منابع طرح مسکن اجتماعی گفت: در مصوبه طرح مسکن مهر که آخرهای سال گذشته به تصویب هیئت وزیران رسید، موضوعی که راجع به محل تامین منابع این طرح به امضای آقای آخوندی (وزیر راه و شهرسازی)و آقای سیف (رییس بانک مرکزی) رسیده این است که تسهیلات اعتباری اجرای مسکن اجتماعی به مبلغ 2 هزار و 400 میلیارد تومان را تامین کنند.

وی ادامه داد: جهت تامین مانع تسهیلات بلاعوض نامه ای به شرکت برنامه و بودجه ارسال کرده ایم. منابع مورد نیاز جهت ارائه تسهیلات بلاعوض در طرح مسکن اجتماعی 160 میلیارد تومان است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این تسهیلات طبق برنامه ریزی ها تامین خواهد شد و در اختیار مردم گذاشته می شود.

وی راجع به احتمال اینکه بخشی از اعتبارات از محل برگشت اقساط مسکن مهر باشد، اظهار بی اطلاعی کرد.

تابش همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا اقدامی جهت شناسایی قشری که طرح مسکن اجتماعی مشمول بر آنها خواهد شد، انجام شده است اظهار داشت: در مصوبه مسکن اجتماعی مکانیزم هایی جهت شناسایی افرادی که مشمول طرح مسکن اجتماعی می شوند، مشخص شده است است.از طریق نهادهای تحت پوششی مانند کمیته امداد، بهزیستی و وزارت رفاه اجتماعی این افراد شناسایی و بلافاصله مراحل تشکیل پرنده انجام می شود و افراد به بنیاد مسکن معرفی خواهند شد.

این مقام مسئول افزود: گام اول این است که منابع مالی مسکن اجتماعی را در اختیار بگیریم و در مرحله بعدی اعلام عمومی انجام دهیم. مراحل اجرایی گام اول شروع شده است است و تامین کنندگان مالی طرح مسکن اجتماعی در گام اول، بانک مرکزی و شرکت برنامه و بودجه هستند.

واژه های کلیدی: اجاره | منابع | برنامه | شهرسازی | سود بانکی | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs