ملت آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ

ملت: آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل انتشار اسناد محرمانه از قاچاق سلاح به مناطق درگیر با پوشش دیپلماتیک

شبکه المیادین از اسنادی خبر داده که قراردادهای میلیاردها دلاری سلاح و اسامی کشورهای ابرقدرتی که در این معاملات دست دارند را فاش می‌کند. 

انتشار اسناد محرمانه از قاچاق سلاح به مناطق درگیر با پوشش دیپلماتیک

انتشار اسناد محرمانه از قاچاق سلاح به مناطق درگیر با پوشش دیپلماتیک

عبارات مهم : انتقال

شبکه المیادین از اسنادی خبر داده که قراردادهای میلیاردها دلاری سلاح و اسامی کشورهای ابرقدرتی که در این معاملات دست دارند را فاش می کند.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری المیادین در برنامه “میزگرد هفته” میزبان محمد ابوعاصی، مدیر مرکز پژوهش های خاورمیانه در بلغارستان بود. او راجع به اسناد مهمی سخن گفت که اطلاعات آن به شیوه ای نامعلوم از سفارت آذربایجان در بلغارستان به بیرون درز کرده است.

انتشار اسناد محرمانه از قاچاق سلاح به مناطق درگیر با پوشش دیپلماتیک

این اسناد قراردادهای چند میلیارد دلاری و اسامی کشورهایی مثل آمریکا، عربستان، امارات، ترکیه، بلغارستان و کشورهای اروپایی دیگر را که در این قراردادها دست دارند، فاش می کند. کشورهایی که مقصد این سلاح ها بوده اند نیز سوریه، عراق، یمن، افغانستان، پاکستان و کنگو هستند و مسئله خطرناک این است که سلاح از طریق سفرهای دیپلماتیک انتقال یافته می شود.

بنا بر این اطلاعات، “سیلک وی ایرلاینز” (SilK Way Airlines) اسم شرکتی است که آذربایجان آن را اداره می کند ولی یک شرکت هواپیمایی عادی نیست و سلاح سنگین و مهمات را جهت کشورها، افراد و تروریست ها با پشتیبانی دیپلماتیک قاچاق می کند.

شبکه المیادین از اسنادی خبر داده که قراردادهای میلیاردها دلاری سلاح و اسامی کشورهای ابرقدرتی که در این معاملات دست دارند را فاش می‌کند. 

اسناد فاش شده است نشان می دهد که این شرکت در سه سال اخیر دست کم ۳۰۰ پرواز دیپلماتیک را ترتیب داده که در آن سلاح جهت حمایت از جنگ ها و درگیری ها انتقال یافته هست. این شرکت پروازهای دیپلماتیک را جهت شرکت های شخصی و سازندگان سلاح در آمریکا، کشورهای بالتیک و اسرائیل و ارتش های عربستان، امارات، فرماندهی عملیات خاص آمریکا و نیروهای نظامی آلمان و دانمارک در افغانستان و نیروهای سوئدی در عراق ترتیب داده هست. پروازهای دیپلماتیک از بازرسی و مالیات و پرسشها دیگر معاف می شوند و این یعنی شرکت مذکور به آسانی صدها تن سلاح را به مناطق متفاوت دنیا انتقال یافته می کرده است.

آمریکا مشتری مهم پروازهای دیپلماتیک است

یکی از مشتری های مهم “پروازهای دیپلماتیک جهت انتقال سلاح” شرکت های آمریکایی هستند که جهت ارتش آمریکا و فرماندهی عملیات خاص سلاح می فرستند. عامل یکسان در اینجا این است که این شرکت ها سلاح هایی را ارسال می کنند که فاقد معیارها و استاندارهای آمریکایی است و در نتیجه نیروهای آمریکایی از آن ها استفاده نمی کنند.

این اسناد نشان می دهد، طی سه سال گذشته شرکت های آمریکایی در جهت برنامه دولت این کشور راجع به تجهیز سلاح، قراردادهای میلیاردی انعقاد کرده اند و تمامی این ها از “سیلک وی ایرلاینز” جهت انتقال سلاح استفاده کرده اند. زمانی که “سیلک وی ایرلاینز” هواپیماهای کافی نداشته، هواپیماهای نیروی هوایی آذربایجان محموله نظامی را انتقال یافته می کردند ولی این سلاح به آذربایجان نرسیده است.

انتشار اسناد محرمانه از قاچاق سلاح به مناطق درگیر با پوشش دیپلماتیک

شرکت “اوربیتال ای تی کی” (Orbital AtK) نیز در برنامه های تجهیزات نظامی که با استانداردهای آمریکا همخوانی ندارد شرکت می کند. این شرکت طی دو سال اخیر ۲۵۰ میلیون دلار با این کار درآمد داشته هست. تمامی اطلاعات راجع به نوع سلاح و طرفی که آن را تحویل گرفته محرمانه است.

این شرکت ژوئیه و اوت ۲۰۱۵، از طریق شش پرواز دیپلماتیک از سوی سیلک وی ایرلاینز سلاح را انتقال داد. این سلاح ها جهت پلیس ملی افغانستان فرستاده شد.

شبکه المیادین از اسنادی خبر داده که قراردادهای میلیاردها دلاری سلاح و اسامی کشورهای ابرقدرتی که در این معاملات دست دارند را فاش می‌کند. 

“کمرینگ میلیتری پروداکتس” (Chemring Military Products) سرمایه گذاری مهم در برنامه تجهیزات سلاح هست. این شرکت چهار قرارداد ۳۰۲.۸ میلیون دلاری دارد. سلاح را از تولید کنندگان در صربستان، افغانستان و رومانی گرفته و به عراق و افغانستان انتقال داده است.

بزرگترین واردکننده سلاح مغایر با استاندارهای آمریکا دسامبر سال گذشته چندین تن بمب را از صربستان به وزارت دفاع افغانستان انتقال یافته کرد.

انتشار اسناد محرمانه از قاچاق سلاح به مناطق درگیر با پوشش دیپلماتیک

عربستان ناظر و توزیع کننده سلاح

علاوه بر آمریکا کشور دیگری که مقادیر عظیمی سلاح ساخت اروپای شرقی را خریده و آن را از طریق پروازهای دیپلماتیک صادر می کند، عربستان هست. در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، ۲۳ پروازها دیپلماتیک سلاح را از بلغارستان، صربستان و آذربایجان به جده و ریاض انتقال یافته کرده اند.

براساس اسناد فاش شده است تمامی سلاح هایی که از طریق پروازهای دیپلماتیک انتقال یافته می شود به دست تروریست ها در سوریه و یمن می رسد.

عربستان همچنین محموله های نظامی را به آفریقای جنوبی جهت کسب درآمد و گرفتن طلا و الماس در کشورهای افریقایی انتقال یافته می کند.

امارات کشور عربی دیگری است که سلاح ساخت اروپای شرقی را که موافق با استاندارهای نظامی نیست خریده و جهت طرف سومی فرستاده هست. این اسناد نشان می دهد که طرف ناظر عربستان بوده است.

پروازهای دیپلماتیک فسفر سفید کشنده را انتقال یافته می کنند

فسفر سفید ماده ای است که به علت آسیب هایی زیانباری که به جا می گذارد، به کارگیری آن در جنگ جنجال برانگیز هست. ۳۱ مارس ۲۰۱۵، سیلک وی ایرلاینز ۲۶ تن محموله نظامی فرستاده که فسفور سفید نیز در میان این محموله بوده است.

برخی از پروازهای دیپلماتیک سلاح را به مناطق درگیر که از اروپا، آسیا و آفریقا می گذارند، می فرستد. تیربارهایی نیز در میان این تجهیزات وجود دارد که در تصویرهای و ویدیوهایی که گروه های مسلح در ادلب و حماه سوریه منتشر کرده بودند، دیده شده است است.

مارس ۲۰۱۷ به نظر می رسد که بیش از ۳۰۰ تن سلاح جهت یگان های مدافع خلق کرد در شمال سوریه فرستاده شده است هست. همچنین شش پرواز دیپلماتیک ۴۳ تن بمب را جهت وزارت دفاع عراق انتقال یافته کردند. ۲۸ مارس نیز ۸۲ تن سلاح از رومانی به اربیل فرستاده شده است است.

واژه های کلیدی: انتقال | آمریکا | عربستان | آمریکایی | عربستان، | افغانستان | آذربایجان | افغانستان | دیپلماتیک | انتقال داده | تجهیزات نظامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs