ملت آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ

ملت: آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل چرا ماکرون محبوب مانده است؟

ماکرون به طور خارق العاده سیاستمداری زیرک است و شانس آن را دارد که به یکی از بزرگترین سیاستمداران فرانسه در جمهوری پنجم بدل شود.

چرا ماکرون محبوب مانده است؟

چرا ماکرون محبوب مانده است؟

عبارات مهم : آلمان

ماکرون به طور خارق العاده سیاستمداری زیرک است و شانس آن را دارد که به یکی از بزرگترین سیاستمداران فرانسه در جمهوری پنجم بدل شود.

در میان لیبرال ها، میانه رو ها و سیاستمداران جامع الاطراف در سراسر دنیا، امانوئل ماکرون، تحسین شده است ترین فرد هست. وی توانست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه پیروز شود، اصلاحاتی را برقرار کند و با وجود اینکه نظرات مثبتی در خصوص بازار آزاد، اتحادیه اروپا، جهانی شدن و تجارت مطرح می کند همچنان نسبتا محبوب مانده هست. بقای محبوبیت او در زمانه ای رخ داده که جریان پوپولیسم کماکان خروشان هست. راز او چیست؟ یک حوزه کلیدی که می توان به آن پرداخت بحث مهاجرت است.

چرا ماکرون محبوب مانده است؟

روز سه شنبه، ماکرون یک بار دیگر اعلام کرد که دولت او در زمینه مهاجرت و پذیرش پناهجو سخت گیرتر خواهد شد و آنهایی که درخواست ارزش رد شود را واقعا دیپورت خواهد کرد. (در سال ۲۰۱۶ فرانسه کمتر از ۲۰ درصد از پناهجویانی که در خواست ارزش رد شده است بود را دیپورت کرد.) وی تاکید کرد اجازه نخواهد داد یک بار دیگر جنگلی برابر چشمان اش دیده شود، اشاره او به تعداد کثیری کمپ موقت است که در سال ۲۰۱۶ پاکسازی شد. ماکرون از سوی منتقدان از جناح چپ مورد انتقاد قرار گرفته و از سوی رقیب خود در انتخابات، ژان ماری لوپن، سیاستمدار پوپولیست و دست راستی تحسین شده است است.

ماکرون به طور خارق العاده سیاستمداری زیرک است و شانس آن را دارد که به یکی از بزرگترین سیاستمداران فرانسه در جمهوری پنجم بدل شود. او یک چیز را در خصوص حال و هوای محبوب ماندن می داند، آن هم نه فقط در مرزهای کشور خودش در آلمان؛ آنگلا مرکل به چشم دیده است که بر سر یک مساله اساسی چطور از عرش به فرش آمد: تصمیم او در سال ۲۰۱۵ که اجازه داد یک میلیون پناهنده سوری وارد آلمان شوند. در انتخابات اخیر آلمان که طی آن حزب مرکل اکثریت را از دست داد و حزب دست راستی “آلترناتیو جهت آلمان” جهت نخستین بار وارد پارلمان شد، نظر سنجی ها نشان می داد که ۹۰ درصد رای دهندگان می درخواست کردند که روند اخراج آنهایی که درخواست پناهندگی ارزش تسریع شود و ۷۱ درصد می درخواست کردند تمام پناهجویان یک جا اخراج شوند.

ماکرون به طور خارق العاده سیاستمداری زیرک است و شانس آن را دارد که به یکی از بزرگترین سیاستمداران فرانسه در جمهوری پنجم بدل شود.

مساله اساسی که اینک در دنیا به پوپولیسم رونق می بخشد مهاجرت هست. به همین علت است که هنوز در کشورهایی همچون آلمان، هلند و سوئد احزاب دست راستی می بینید، کشورهایی که رشد اقتصادی نیرومند دارند، تولید پر رونق است و نابرابری رشد چشمگیری نداشته هست. دونالد ترامپ ۱۶ کاندیدای توانمند جمهوری خواه را شکست داد آیا که آنها را در یک مساله اساسی قیچی کرد: مهاجرت. او در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفته بود: “چیزی که پایگاه اجتماعی من بیش از هر چیز می خواهد دیوار است.”

همزمان، دموکرات ها می کوشیدند در اقتصاد رویکرد چپ اتخاذ کنند، باورشان این بود که این کار آنها را پوپولیست های معتبرتری می کنند. ولی نظرسنجی ها نشان می دهد که همین حالا افکار عمومی در پرسشها اقتصادی با آنها همراه هستند. جایی که جهت رای دهندگان، به خاص رای دهندگان طبقه کارگر تفاوت می کرد بحث مهاجرت بود. حالا حزب دموکرات بیش از هر زمانی در این مقوله افراطی شده است اند.

موضع گیری که ده سال پیش ده ها سناتور دموکرات در مقوله مهاجرت برگزیدند اینک به وسیله تقریبا تمام رهبران حزب رد می شود. در آن وقت اغلب دموکرات ها به این توافق رسیدند که ملغمه مهاجران در آن وقت فشار سنگینی به وحدت خانواده ها وارد می کند و می بایست مهاجران با مهارت به آمریکا جذب شوند. اینک هیچ کدام در این رابطه حرف نمی زنند. حزب دموکرات اینک از “شهرهای پناهجو پذیر” خجالت زده است و به مقامات محلی پیشنهاد می کند که قوانین فدرال را نادیده بگیرند و یا حتی از قوانین فدرالی که تلاش بر تقویت قانون سرزمین دارد سرپیچی کنند. تصور کنید که شهرداران جمهوری خواه در مسائلی همچون اسلحه و سقط جنین که به آن علاقه ندارند این سیاست را در پیش می گرفتند.

چرا ماکرون محبوب مانده است؟

این روزها میانه رو بودن در هر زمینه ای، و زیاد از همه مهاجرت، سخت هست. ترامپ به گونه ای در این ارتباط بحث می کند که به نظر من نژاد پرست هست. جناح های حزب جمهوری خواه در لحن و حرارت کثیف و دون عمل کرده اند، مهاجران را پست می شمارند و بومی گرایی و تعصب را تشویق می کنند. همسو شدن با این نوع گرایش ها به نظر ناخوش آیند و حتی غیر اخلاقی است.

با این حال این عنوان از آن موضوعاتی است که باید در ساحتی میانه بررسی شود. اگر سیاستمداران جریان مهم نتوانند واقعیت های موجود در جوامع را ببینند و اصرار کنند که هر کس از این عنوان حرف بزند نژاد پرست است فقط کمک می کنند که افکار عمومی مستاصل شوند و به دامان نژاد پرستان واقعی بیفتند که همین حالا نیز تعدادشان بسیار است.

ماکرون به طور خارق العاده سیاستمداری زیرک است و شانس آن را دارد که به یکی از بزرگترین سیاستمداران فرانسه در جمهوری پنجم بدل شود.

دیپلماسی ایرانی

واژه های کلیدی: آلمان | مهاجرت | فرانسه | مهاجرت | دموکرات | انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs