ملت آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ

ملت: آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اروپا چگونه برجام را حفظ می‌کند؟

اروپا جهت آرام کردن نگرانی‌های ترامپ راجع به ایران، بسته‌ای از کارها ارائه خواهد داد. 

اروپا چگونه برجام را حفظ می‌کند؟

اروپا چگونه برجام را حفظ می کند؟

عبارات مهم : اروپا

اروپا جهت آرام کردن نگرانی های ترامپ راجع به ایران، بسته ای از کارها ارائه خواهد داد.

به گزارش فرارو به نقل از رویترز، یک روز پیش از اولتیماتوم دونالد ترامپ جهت “اصلاح” برجام؛ کشور های اروپایی با وزیر خارجه ایران، جهت اعلام حمایت از توافق هسته ای دیدار کردند.

اروپا چگونه برجام را حفظ می‌کند؟

مقامات اروپایی و آمریکایی به رویترز گفته اند که جلسه مقامات ایرانی و اروپایی در بروکسل، نه تنها “نفرت” ترامپ از برجام را کم نکرده، بلکه آن را تقویت کرده است.

رئیس جمهور آمریکا به متحدان اروپایی آمریکا و همچنین کنگره ۱۲۰ روز مهلت داد تا رویکردی “سخت گیرانه تر” علیه کشور عزیزمان ایران اتخاذ کنند. در غیر این صورت، تحریم های آمریکا مجددا اعمال خواهد شد.

اروپا جهت آرام کردن نگرانی‌های ترامپ راجع به ایران، بسته‌ای از کارها ارائه خواهد داد. 

پس از اولتیماتوم برجامی ترامپ، کشور های اروپایی امضاکننده برجام – بریتانیا، فرانسه و آلمان – ضمن تلاش جهت حفظ توافق هسته ای، جهت راضی کردن ترامپ، گفت وگو ها راجع به طرحی جهت پرداختن به برنامه موشک های بالتسیکی و نفوذ منطقه ای کشور عزیزمان ایران را شروع کرده اند.

در همین رابطه، مقامات اروپایی اعلام کردند با توجه به بیانات “ناسازگار” دولت آمریکا راجع به خواسته های واشنگتن جهت حفظ توافق هسته ای، گفتن اینکه چه چیزی ممکن است دولت ترامپ را آرام کند، سخت است.

بر اساس قانون آمریکا، ترامپ باید هر ۱۲۰ راجع به تمدید تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران تصمیم گیری کند. در این مهلت، اروپا و کنگره وقت دارند تا راجع به برجام اقدام کنند.

اروپا چگونه برجام را حفظ می‌کند؟

با این حال، جلسه بروکسل، کشور های اروپایی را دلواپس کرده که اگر راجع به هر چیزی هم توافق کنند ممکن است جهت ترامپ کافی نباشد.

یک مقام بلندپایه اروپایی به رویترز گفت: ما با این روحیه کار خواهیم کرد که (گویی) جهت گفت وگو راجع به هر چیزی از توافق هسته ای گرفته تا موشک های بالستیک، آماده هستیم. ولی ما می خواهیم مباحث را از هم تفکیک کنیم. ما قصد نداریم آن ها را با هم مخلوط کنیم.

اروپا جهت آرام کردن نگرانی‌های ترامپ راجع به ایران، بسته‌ای از کارها ارائه خواهد داد. 

دیپلمات های اروپایی و مقامات بلندپایه آمریکایی گفتند فروپاشی توافق هسته ای ممکن است به فروپاشی روابط آمریکا و اروپا که از وقت جنگ جهانی دوم اساس امنیت غرب بوده، منجر شود و نگرانی های اروپا مبنی بر اینکه دیگر نمی توان بر رهبری آمریکایی حساب کرد، را تایید کند.

تماس های اولیه بین سه کشور اروپایی امضا کننده برجام و نیز اتحادیه اروپا نشان می دهد که پاریس، لندن و برلین جهت آرام کردن نگرانی های ترامپ راجع به کشور عزیزمان ایران “بسته ای از اقدامات” ارائه خواهند کرد که توافق هسته ای را مجددا باز نمی کند.

اروپا چگونه برجام را حفظ می‌کند؟

برنامه موشکی و پرسشها منطقه ای

رویترز مدعی شد اگر کشور عزیزمان ایران بر سر مهار تسلیحات بالستیکی اش توافق نکند، استراتژی تازه اروپایی مشمول بر تحریم های اقتصادی هدفمند علیه کشور عزیزمان ایران خواهد بود. دیپلمات های اروپایی ترجیح می دهند جهت بررسی مسئله موشکی، کارگروه بلندپایه با کشور عزیزمان ایران ایجاد کنند.

بخش دیگر استراتژی محتمل اروپایی، اعمال فشار بر کشور عزیزمان ایران جهت مهار گرو هایی مانند حزب الله و حوثی های یمن هست. بحث هایی وجود دارد تا به کشور عزیزمان ایران جهت قبول گفت وگو های صلح سوریه تحت حمایت شرکت ملل، فشار وارد شود.

در حالی که آلمان، بریتانیا و فرانسه متحد به نظر می رسند، فدریکا موگرینی تاکنون جهت در نظر گرفتن تحریم های اتحادیه اروپا علیه برنامه موشک های بالستیکی کشور عزیزمان ایران بی میل بوده است.

در نوامبر گذشته کشور عزیزمان ایران درخواست ایمانوئل ماکرون، مدیر جمهور فرانسه، جهت گفت وگو راجع به موشک ها را رد کرد و گفت موشک ها صرفا ماهیت دفاعی دارند. یک دیپلمات غربی راجع به کشور عزیزمان ایران گفت: مفهوم آن ها از گفت وگو این است که توضیح دهند آن ها بر حق هستند.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | رویترز | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | وزیر خارجه ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs