ملت آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ

ملت: آمریکا رسانه ها وزارت خارجه دونالد ترامپ اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری افشین هاشمی کمدی موزیکال به صحنه می‌برد

افشین هاشمی که چهار سال از به صحنه رفتن آخرین نمایشنامه‌اش می‌گذرد، قصد دارد تازه‌ترین نمایشنامه‌اش – «شیرهای خان‌باباسلطنه» – را مرداد و شهریور امسال در تالارِ

افشین هاشمی کمدی موزیکال به صحنه می‌برد

افشین هاشمی کمدی موزیکال به صحنه می برد

عبارات مهم : حیوان

افشین هاشمی که چهار سال از به صحنه رفتن آخرین نمایشنامه اش می گذرد، قصد دارد تازه ترین نمایشنامه اش – «شیرهای خان باباسلطنه» – را مرداد و شهریور امسال در تالارِ تازه تاسیسِ «شهرزاد» به صحنه ببرد.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، «شیرهای خان باباسلطنه» یک نمایشِ خوش حالی آورِ موسیقایی (کمدی موزیکال) است که قصه ی آن در صد سال پیش می گذرد.

افشین هاشمی کمدی موزیکال به صحنه می‌برد

افشین هاشمی راجع به چگونگی نگارش این نمایشنامه عیناً از تاریخ نقل می کند:”ناصرالدین شاه تصمیم گرفت باغ وحش بسازد و شخصا به تربیت و نگهداریِ انواع و اقسام حیوانات وحشی بپردازد؛ بعد نخستین باغ وحش کشور عزیزمان ایران یا «مجمع الوحوش» در منطقه ی دوشان تپه (میدان شهدای فعلی) بنا قرار داده شد؛ باغی که سردرش با نقاشی های متفاوت از اشکال شیر، ببر، پلنگ و مناظری از شکارهای عصر ناصری تزیین شده است بود و در آن یک میمون، چهار شیر نر و ماده از کوه های شیراز، سه ببر از مازندران و یک یوز و سه پلنگ از جاجرود و پنج خرس از دماوند نگهداری می شد.

این مکان روزهای تعطیل به خاص سیزده به درها جزو تفریحگاه های پایتخت کشور عزیزمان ایران نشین ها به حساب می آمد و جز در مواردی که شاه حضور داشت، بقیه اوقات مردم عادی به آسانی می توانستند در آن رفت و آمد کنند.

افشین هاشمی که چهار سال از به صحنه رفتن آخرین نمایشنامه‌اش می‌گذرد، قصد دارد تازه‌ترین نمایشنامه‌اش – «شیرهای خان‌باباسلطنه» – را مرداد و شهریور امسال در تالارِ

در آغازین روزهای ماه محرم سال ١٢٥٧ هـ.ش ، یکی از شیرهای باغ وحش فرزند ای زایید و چون شاه در شهر گرفتار برگزاری عزاداری در تکیه دولت بود، نتوانست از زائو دیدن کند. بعد به دوشان تپه تلگراف زد: حال شیر خوب است؟ متصدی تلگراف جواب داد: به حمدالله حال حیوان ها خوب هست. هنگامی که این تلگراف به حضور خان باباشاه رسید برآشفت و متصدی تلگراف را به دشنام و ملامت گرفت و فریاد کشید: شیر حیوان نیست! حیوان کسی است که او را حیوان خطاب می کند!”

نمایشنامه ی “شیرهای خان باباسلطنه” در سال ١٣٩١ نگاشته شده است و به وسیله انتشارات مروارید به چاپ رسیده هست. این نمایش مرداد و شهریور ماه در پردیس شهرزاد به روی صحنه می رود.

هاشمی پیش از نمایشنامه های خودش “عشقِ من: حامد بهداد” و “پرواز به تاریکی” را کارگردانی کرده و در تئاترهای همچون “افرا” (بهرام بیضایی) و “شکار روباه” (علی رفیعی) به ایفای نقش پرداخته است.

افشین هاشمی کمدی موزیکال به صحنه می‌برد

اطلاعات دقیق تر راجع به ی عوامل نمایش «شیرهای خان باباسلطنه» به زودی رسانه ای خواهد شد.

واژه های کلیدی: حیوان | نمایش | تلگراف | حیوانات | نمایشنامه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs